Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 950

Dzień Wiosny w ZS w Skrzeszewie

09.04.2018

Dnia 28.03.2018r. w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbyły się obchody Dnia Wiosny. W naszej szkole stało się to już tradycją. W tym roku uczniowie z poszczególnych klas przygotowały taniec, piosenkę, danie, oraz klasy I-III scenkę o poszczególnym mieście. Uroczystość rozpoczęła  się od zapoznania uczniów i nauczycieli z programem obchodów. Wysłuchaliśmy kilka zdań o Dniu Wiosny i zwyczajach świętowania jej w naszej szkole a następnie przystąpiliśmy do oglądania występów wszystkich klas.

Jako pierwsi wystąpili przedszkolaki i zerówka. Zaprezentowali oni piosenkę pt. "Tęcza". Dzieci były wiosennie ubrani, mieli zielone bluzeczki z radosnymi wzorkami, dodatkowo dziewczynki miały wianuszki z kwiatków. Ich występ wzbudził ogromną radość wśród uczniów i nauczycieli.

Następnie na scenę wyszła klasa I, która przygotowała scenkę o Poznaniu oraz piosenkę pt."Maszeruje wiosna". Młodzi uczniowie byli bardzo zaangażowani w przedstawianych przez siebie kwestiach.

Klasa II zaprezentowała nam krótkie przedstawienie o Warszawie i następnie pięknie zaśpiewali piosenkę o symbolach Warszawy. Dzieci opowiedziały nam troszkę o naszej stolicy i o miejscach ją wyróżniających.

Kolejnie klasa III opowiedziała o Krakowie, wysłuchaliśmy Hejnału Mariackiego, który co godzinę wybrzmiewa z Kościoła pw. WNMP w Krakowie. Trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę "Płynie Wisła płynie", dowiedzieliśmy sie również kilka ciekawostek o Lajkoniku oraz zobaczyliśmy jak wygląda strój krakowski.

Następnie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała klasa IV. Usłyszeliśmy kilka ciekawostek o Kujawach. Młodsi koledzy pokazali nam jak wygląda taniec - Kujawiak. Zaśpiewali również piosenkę pt. "Kujawiak kujawiaczek" i na koniec poczęstowali wszystkich przygotowanym przez siebie daniem - babką wielkanocną.

W następnej kolejności wystąpiła klasa V. Przedstawili oni Śląsk. Odsłuchaliśmy zaśpiewanej przez nich piosenki "Karolinka" i zobaczyliśmy taniec [...] Poznaliśmy przepis na szałot śląski, który można bardzo szybko przygotować. Wiele osób powiedziało, że na pewno spróbują zrobić tradycją sałatkę śląską.

Kolejnym punktem naszych obchodów było wysłuchanie przedstawionych przez klasę VI piosenek, tańca oraz dania. Szóstoklasiści zatańczyli taniec do piosenki " W murowanej piwnicy" oraz zaśpiewali "Bystra woda". Uczniowie przedstawili nam typowe dania podhalańskie : moskale, bryndze oraz oscypki. Na koniec nasi koledzy zaśpiewali "Miłość w Zakopanem" do której dołączyła się cała szkoła.

Następnie klasa VII przygotowała kilka informacji o obchodach Dnia Wiosny na Kaszubach. Zobaczyliśmy jak wygląda taniec kaszubski oraz poznaliśmy kaszubskie abecadło. Uczennice przygotowały zupę kaszubską , babkę oraz chleb.

Kolejną klasą, która przygotowała informacje o Podlasiu była II gimnazjum. Dania jakie przygotowali to pierogi oraz blacharz- typowe polskie dania. Nasi koledzy zatańczyli przed nami do piosenki "Ona tańczy dla mnie", która myślę, że spodobała się każdemu. Z całą pewnością największym hitem tego dnia była zaśpiewana przez naszego kolegę piosenka Zenona Martyniuka "Przez twe oczy zielone".

Ostatnim przedstawieniem podczas uroczystości był występ klasy III gimnazjum. Zaprezentowali oni Mazowsze. Zatańczyli przed nami " Polkę" oraz zaśpiewali " Przepióreczkę" jako danie przygotowali przepyszne pierogi z kapustą.

Na koniec każda klasa dostała słodki upominek oraz Pani Dyrektor przypomniała nam, że w  tym roku obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i dzięki tym obchodom mogliśmy bliżej poznać poszczególne regiony naszego kraju.

Pietranik Natalia klasa VII

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.