News zdjęcie id 905

POWIATOWE MISTRZOSTWA DRUŻYN W TENISIE STOŁOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

20.02.2018

W szkole podstawowej w Wyrozębach-Podawcach zostały rozegrane eliminacje powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W środę 14 lutego 2018 rywalizowały dziewczęta. Wystartowało 8 drużyn z pięciu szkół, łącznie 17 zawodniczek.

I miejsce zajęła drużyna SP Wyrozęby 1 w składzie: Karolina Czarnocka, Gabriela Żyluk i Julia Andrzejczuk,  (op. B. Czarnocki) pokonując w finale drużynę z Niecieczy w składzie: Anna Pacelt, Otylia Wierzbicka (op. Martyna Stasiuk).

Na III miejscu uplasowała się druga drużyna z SP Wyrozęby 2 – (Kamila Chwedorczuk, Natalia Bujalska.), wyprzedzając drużynę z SP Kożuchów (op. Anna Wojewódzka).

Miejsca V, VI zajęły Sabnie 2 i Sabnie 1.

Na miejscach VII, VIII – drużyny ze szkoły SP 4 w Sokołowie Podlaskim.

W piątek 16 lutego 2018 r rywalizowali chłopcy. Do zawodów stawiło się 14 drużyn z 8 szkół, łącznie 32 zawodników.

I miejsce zdobyła drużyna z SP Bielany w składzie: Jakub Miszczuk, Bartek Znamierowski i Rafał Filipek (op. A. Malinowski), pokonując w finale drużynę z Bujał 1,  grającą w składzie: Mariusz Janusz, Kamil Szmurło  (op. A. Wojewódzka). III miejsce przypadło drużynie z SP Wyrozęby 1 , w składzie Krystian Smuniewski i Jakub Tomczak (op. B. Czarnocki). IV miejsce Skrzeszew w składzie Szczepan Zieniewski, Błażej Sawicki. Miejsca  V,VIII zajęły SP Zembrów 1, SP4 (1) Sokołów Podlaski, SP Sabnie 1 i SP Bujały 2. Miejsca  IX-XII  SP4 (2)  Sokołów Podlaski, SP Wyrozęby 2, SP Sabnie 2, SP Nieciecz 2.

Miejsca XIII, XIV zajęły - SP Nieciecz1, SP Zembrów 2.

Wręczenia dyplomów, medali i pucharów, zarówno dziewczętom, jak i chłopcom dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrozębach-Podawcach pani Teresa Tarkowska.

Pierwsze dwie drużyny zdobyły awans do eliminacji regionalnych. Zawody sędziował Bogdan Czarnocki.