Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 872

Działania Wolontariatu w Zespole Szkół w Repkach

18.01.2018

Przedświąteczna pomoc Polakom na dawnych kresach                                          

  Okres przedświąteczny to czas pomagania innym. Zespół Szkół w Repkach włączył się w akcję charytatywną  pod honorowym patronatem senator Marii Koc ,,Przedświąteczna pomoc Polakom  na dawnych kresach ‘’. Celem akcji była pomoc  naszym rodakom na wschodzie, by cieszyli się prawdziwie polskimi świętami Bożego Narodzenia i pokazanie im  , że są dla nas bliscy ,,bez granic’’.

    Wolontariusze z naszej szkoły wraz z nauczycielami przyłączyli się do zbiórki żywności dla naszych rodaków. Zbiórka ta została przeprowadzona  w dniach 24-25 listopada i 1-2 grudnia 2017r. w sklepie Topaz, dzięki uprzejmości i wsparciu właściciela sklepu. W akcji wzięło udział  ponad 30 wolontariuszy z naszej szkoły. Zbierali oni żywność o długim terminie przydatności. Dzięki hojności społeczności lokalnej udało się zebrać 12 wózków zakupowych różnych produktów spożywczych. Produkty te zostały przekazane w formie paczek najbardziej potrzebującym rodzinom na kresach przed świętami Bożego Narodzenia. Dostarczeniem i przygotowaniem paczek zajęli się pracownicy sieci sklepów Topaz.

   Wolontariusze naszej szkoły serdecznie dziękują wszystkim  osobom, które zechciałby się włączyć w akcję charytatywną.  Szczególną wdzięczność należy się ludziom dobrej woli, którzy zechcieli ofiarować swoje dary. Dzięki nim wiele rodzin przeżyło Święta Bożego Narodzenia godnie i z radością. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy jeszcze raz za wsparcie naszej akcji.

                                     

Zbiórka słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka w Falbogach i Kisielanach.

 

Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Repkach włączyła się w zbiórkę słodyczy dla wychowanków zaprzyjaźnionego z nami od wielu lat Domu Dziecka w Kisielanach oraz dla wychowanków Domu Dziecka w Falbogach. Największą empatią wykazały się najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się nam uszczęśliwić dzieci z Domów Dziecka. Wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Kisielanach spędziliśmy niezapomniane chwile podczas zabawy andrzejkowej, na którą zostaliśmy przez nich zaproszeni.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji całej społeczności szkolnej.

 Wolontariusze  Zespołu Szkół w Repkach.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 787 50 29
fax: 25 787 50 66

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.