Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 854

wycieczka

22.12.2017

     Dnia 15.12.207 r. uczniowie klasy IVB i V Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach byli na wycieczce szkolnej. Największą atrakcją wyjazdu była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Edukacja dla bezpieczeństwa-Ognik”.  W sali pokazowo- edukacyjnej Pan  Marcin Tomczuk  mówił dzieciom o zagrożeniu ze strony czadu. Tłumaczył w jaki sposób powstaje ten gaz, jak należy zabezpieczyć się przed nim i jak postępować w przypadku pojawienia się go w domu. Podsumowaniem tej części zajęć było spektakularna akcja - sztuczne zadymienie, alarm i ewakuacja, pod fachowym okiem zawodowców.

     Druga część zajęć odbyła się w sali projekcyjnej, w której uczniowie obejrzeli ubiory ochronne strażaków wykorzystywane w  różnego rodzaju akcjach ratunkowych, np. kombinezon strażaka płetwonurka, kombinezon ochronny niezbędny przy gaszeniu pożaru materiałów toksycznych, itp. Urozmaiceniem zajęć była praktyczna nauka powiadamiania  straży o wypadku. Uczniowie telefonicznie informowali  prowadzącego zajęcia o zaistniałym zdarzeniu  wyświetlanym na ekranie.  Poza tym, Pan Marcin Tomczuk i Pan Grzegorz Sosna pokazali nam jak  prawidłowo należy używać gaśnicy. Dzieci obejrzały też kilka filmów edukacyjnych i zwiedziły pomieszczenie dyspozytora.

      Specjalnie dla naszych uczniów strażacy zainicjowali alarm , zjazd po rurze i wspinaczkę po atrapie budynku mieszkalnego. Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem odwagi i sprawności fizycznej strażaków. Na zakończenie uczniowie obejrzeli  różnego rodzaju pojazdy strażackie , wyposażenie „robocze” strażaków, mogli też poprzymierzać  kaski i hełmy. P. Sosna i P. Tomczuk  zaprezentowali też działanie aparatu tlenowego.  Nie omieszkam też wspomnieć o tym, że prowadzący zajęcia P. Tomczuk pochwalił naszych uczniów za rozległą wiedzę na temat różnego rodzaju zagrożeń  i znajomość bezpiecznych zachowań.         

         Po emocjonujących zajęciach w Komendzie Powiatowej PSP  udaliśmy się do sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „ Przygody Stasia i Nel”. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy”. Podziwiali profesjonalną grę aktorów, ciekawe  kostiumy i bogatą scenografię. Szczególną sympatię widzów zyskał czarnoskóry przyjaciel Stasia i Nel – Kali, który swoim zachowaniem wniósł do spektaklu dużą dawkę humoru. Na uznanie zasługują też zastosowane w przedstawieniu efekty specjalne.  

Okazuje się, że  wycieczka do Sokołowa Podlaskiego też może być atrakcyjna , dostarczyć  wielu emocji i wrażeń.

              Serdecznie  dziękujemy Komendantowi Komendy Powiatowej PSP oraz wszystkim Strażakom za serdeczne przyjęcie i  bardzo ciekawe zajęcia.

                                                                                                 Urszula Terlikowska

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.