Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 832

Wystawa fotografii Heleny Romańskiej

07.12.2017

3 grudnia 2017r. w niedzielne popołudnie  w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach odbył się wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Heleny Romańskiej.

Ekspozycja liczyła 40 prac. Tytuł wystawy brzmiał „W pogoni za światłem”. Licznie przybyłe osoby, w tym rodzinę Heleny Romańskiej, jej przyjaciół, koleżanki przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach Ewa Czarkowska. „Dzisiaj mamy przyjemność obejrzeć piękne, nastrojowe, klimatyczne prace. Są to w pełni profesjonalne zdjęcia. Chociaż autorka  mówi skromnie o sobie, że jest fotografem amatorem. Jej prace mówią co innego. To świetne, profesjonalne fotografie pod każdym względem. Cechuje je przemyślana kompozycja kadru, technika wykonania, duże wyczucie światła, a przede wszystkim umiejętność odkrywania  i utrwalania  niezwykłych obrazów, które pozostaną w pamięci wszystkich tutaj obecnych gości. Wystawa ta zachęca do poszukania i odkrywania piękna wokół nas. Wystawa „W pogoni za światłem” to opowieść  wrażliwego człowieka, zafascynowanego urokiem przyrody ,o cudownych i ulotnych chwilach, jakich możemy doświadczyć obserwując przyrodę” – powiedziała dyrektor otwierając wystawę.

Wernisaż wystawy uświetnił recital Alicji Ostromeckiej, której akompaniował, jej mąż Michał Ostromecki. Alicja zaśpiewała między innymi  utwory z repertuaru Marka Grechuty, Zdzisławy Sośnickiej, Doroty Osińskiej, Grażyny Łobaszewskie, Michała Bajora.

Autorka prac w ciepłych słowach wyraziła podziękowania pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach za zorganizowanie wystawy oraz za świetnie wpisującą się w klimat wernisażu wystawy oprawę muzyczną.

Obecni na wernisażu byli pod wrażeniem prac Heleny. Helena, jak zwykle skromnie przyjmowała słowa uznania i gratulacje.

Jest to druga wystawa zdjęć Heleny. Pierwsza miała miejsce w kwietniu w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Zatytułowana była „Podlaskie bezdroża. Autorka prezentowała najpiękniejsze miejsca w Gminie Repki i w jej okolicach.

Helena Romańska pochodzi z miejscowości Liw, położonej nad malowniczą rzeką Liwiec. Dorastała blisko natury i od zawsze ceniła jej piękno, dając temu wyraz w swoich pracach fotograficznych. Po ukończeniu studiów wraz z mężem zamieszkała w Repkach. Całe życie zawodowe związała ze Szkołą Podstawową w Repkach, później z Gimnazjum w Repkach, gdzie przez lata uczyła przedmiotów przyrodniczych. Podczas pracy edukacyjnej w Gimnazjum uczestniczyła w cyklicznych akcjach przyrodniczych organizowanych przez Tygodnik Siedlecki  takich  jak : „Ratujmy kasztanowce” , „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Przez kolejne lata  Tygodnik najwyżej oceniał jej działania w ramach akcji , w związku z tym otrzymywała znaczne nagrody pieniężne, które przeznaczała na potrzeby szkoły. Za jedną z nagród zakupiła dobrej marki aparat fotograficzny. Ze względu na skomplikowaną obsługę aparatu, Helena stała się fotografem szkolnym. Oprócz imprez szkolnych zaczęła wychodzić w plener i  fotografować otaczający ją świat. I tak rozpoczęła się jej przygoda z fotografią, które w przerodziła się w pasję, dla jej dobra, a przede wszystkim dla dobra  nas, odbiorców jej sztuki.             

Ewa Czarkowska

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.