Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 827

Pasowanie na czytelnika GBP w Repkach

01.12.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Repkach w dniu 22 listopada 2017r. przyjęła do grona swoich czytelników 22 pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach.

Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa wydarzenie przebiegające w miłej i uroczystej atmosferze, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że pasowanie na czytelnika było ogromnym przeżyciem dla uczniów klasy pierwszej –nowych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach.                                                                                                                                                         Dzieci, dwa dni przed uroczystym pasowaniem, odwiedziły bibliotekę. Bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek, wskazała  miejsce książek dla najmłodszych czytelników.

Pasowania na czytelnika  odbyło się   w bibliotece. 22 listopada o godz. 10:00 na dzieci  w bibliotece oczekiwali ich rodzice  oraz bibliotekarki. Pani Anna Mazur przywitała dzieci, następnie przypomniała dzieciom informacje przekazane podczas pierwszej ich wizyty w bibliotece. Po krótkiej prezentacji wierszy przez pierwszaków oraz ich starszych koleżanek i kolegów nastąpiło pasowanie na czytelnika. Dzieci skupione i przejęte z paluszkami uniesionymi w górę przyrzekały

„ My uczniowie książkom dziś obiecujemy, Że przed czytaniem ręce umyjemy I do czytania prosto usiądziemy. Przy dobrym świetle czytać będziemy,A przy czytaniu jeść nie będziemy.                                                                                                                      

Przyrzekamy szanować Cię książko, korzystać z Twych rad i  z Twych mądrości”. 

Aktu pasowania dokonały wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz i dyrektor biblioteki Ewa Czarkowska. Dotykając książką prawego ramienia  dziecka  mówiły "Pasuję Cię na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach".  Po pasowaniu, już jako nowi czytelnicy, obdarzeni zostali upominkami. Pani wójt wręczyła każdemu dziecku książkę oraz dyplom gratulacyjny w związku z wejściem do grona czytelników biblioteki. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Repkach Urszula Sosna podarowała dzieciom encyklopedię. Przekazała ją na ręce wychowawczyni pierwszaków Pani Jadwigi Pietrzuk. Od bibliotekarek dzieci otrzymały książki, zakładki oraz pamiątkowy znaczek z wizerunkiem sowy (symbol mądrości) oraz napisem "Pasowanie na czytelnika 22. 11.2017r."  Po słodkim poczęstunku dzieci wraz z rodzicami obejrzeli spektakl pt. "Królowa śniegu".  Była to dynamiczna, interaktywna inscenizacja, przypominający dzieciom i dorosłym, że dobro zawsze zwycięży zło.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 787 50 29
fax: 25 787 50 66

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.