Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 807

U nas podwyżek nie będzie

07.11.2017

Podatki rolny, od nieruchomości i od środków transportowych w przyszłym roku nie wzrosną. Taką decyzję, na ostatniej sesji podjęli radni gminy Repki. Podczas sesji w dniu 26 października br. zapadło wiele ważnych uchwał, były też wzruszające chwile.

Pani Sołtys wsi Józin dziękowała Pani Wójt i  Radzie, że po 17 latach miejscowość doczekała się asfaltu. - Bardzo jest nam miło i bardzo dobrze nam się jeździ – powiedziała sołtys. Wójt Krystyna Mikołajczuk -  Bohowicz podzielała jej zdanie.

- Ja również się cieszę, że została wybudowana droga do Józina. Była zdegradowana, jej stan był bardzo zły. Podziękowania powinna przyjąć ode mnie i od mieszkańców Józina Pani Teresa Olszewska radna z powiatu. Zwracam się do Pani radnej z prośbą o przekazanie podziękowań dla Rady Powiatu, a szczególnie dla Zarządu Powiatu, który podejmuje decyzje o realizacji inwestycji na terenie naszej gminy – powiedziała wójt.

O głos poprosił sołtys wsi Szkopy, następnie przekazał go druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkopach.

W imieniu społeczności wypowiedział się druh Paweł Komar. W imieniu zarządu oraz wszystkich druhów OSP w Szkopach złożył serdeczne podziękowania.

- Dziękujemy pani Wójt oraz Radzie Gminy Repki za pozyskanie środków na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Szczere wyrazy uznania chciałbym również przekazać wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Podniesie ono sprawność operacyjną naszej jednostki i służyć będzie naszej gminie i okolicy – zapewniał -  Bycie strażakiem to niezwykłe doznanie, bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu i poświęceniu nasza straż pożarna jest dziś nowoczesną i cieszącą się zaufaniem formacją. Dziękujemy.

Strażacy wręczyli kwiaty Wójt Krystynie Mikołajczuk-Bohowicz i Przewodniczącemu Rady Gminy Adamowi Czarnockiemu.

Pani Wójt nie ukrywała radości - Szanowni Państwo ze swojej strony serdecznie dziękuję strażakom ze Szkopów za duże zaangażowanie. Zakup był wynikiem starań całej jednostki. Ta jednostka zasłużyła sobie na to, by Gmina Repki mogła sfinansować taki zakup - powiedziała.

Życzyła strażakom ze Szkopów, by ich ogromne zaangażowanie w służbę nie osłabło.

- Z wielką radością przyjmuję podziękowania, a szczególnie, że mogłam je odebrać z rąk druha Antoniego Komara, który jest ojcem strażaków i dalej szefuje tej jednostce. Jestem pełna podziwu dla mieszkańców Szkopów, bo kiedy przyjechał samochód na powitanie tego auta przyszli wszyscy: dzieci, juniorzy i seniorzy. To wielkie zaangażowanie potwierdza słuszność zakupu dla OSP Szkopy – dodała wójt.

Podziękowała radnym, mieszkańcom i instytucjom, które dofinansowały zakup samochodu - Panu Marszałkowi, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas sesji Wójt zwróciła się do dyrektorów szkół o rozpropagowanie inicjatywy badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019. - Proszę zachęcić rodziców uczniów klas pierwszych do wyrażenia zgody i przeprowadzenia badań u dzieci – mówiła.

Podczas sesji radni podjęli szereg uchwał.

Ważną uchwałą była ta dotycząca obniżenia średniej ceny skupu żyta do naliczenia podatku rolnego na rok 2018. Z kwoty 52,49 zł została zmniejszona do 52,00 zł i stanowi taką samą wartość jak w roku 2017. Za 1 ha przeliczeniowy podatek wynosił będzie 130,00 zł.

Radni przyjęli uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na rok 2018 i podatków od nieruchomości. Podatki zostały utrzymane na ubiegłorocznym poziomie.

Ponadto Radni przyjęli uchwałę o przekształceniu dotychczasowej sześcioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach, wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Repkach, w ośmioletnią Publiczną Szkołę Podstawową w Repkach. Podobne uchwały, dotyczące szkół w Skrzeszewie i Wyrozębach-Podawcach.

Wszystkie uchwały zostały zamieszczone na stronie BIP Urzędu Gminy Repki.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 787 50 29
fax: 25 787 50 66

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.