Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 745

To nie pierwsza droga do kolonistów

16.08.2017

- Wyprzedzamy politykę rządu - pani premier powiedziała, że do każdego gospodarstwa kolonijnego powinna prowadzić droga. My małymi krokami już rozpoczynamy realizację takiego planu – zapowiedziała na uroczystym otwarciu drogi do zabudowań kolonijnych we wsi Karskie wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

Liczący 400 metrów odcinek drogi o szerokości 3 metrów połączył dwa gospodarstwa kolonijne z drogą powiatową i prowadzi do dwóch gospodarstwa.

- Zadziałaliśmy wzorem państw zachodnich. Czy w Niemczech, czy w Austriii, do wszystkich zabudów kolonijnych prowadzą drogi, ale nie są one szerokie tak, jak te standardowe drogi. Jednak pozwalają mieszkańcom kolonii normalnie funkcjonować i przemieszczać się w bezpieczny sposób – mówi wójt gminy Repki.

Wójt przyznaje, że zabudów kolonijnych takich, jak ta w Karskim, na terenie gminy Repki mamy sporo. - Bardzo bym chciała doprowadzić drogi do wszystkich kolonii. Niestety wciąż głównym ograniczeniem są pieniądze. Nie rezygnujemy z planów i zaczynamy ich realizację małymi krokami – mówi pani wójt.

Mieszkańcy wsi Karskie postanowili zorganizować przyjęcie w świetlicy wiejskiej. Zaprosili na nią władze naszej gminy. W ten sposób chcieli pokazać wdzięczność za oddanie drogi.

Mieszkańcy nalegali na przyjęcie, w  ten sposób chcieli podziękować.

- Jestem zachwycona ludźmi, którzy tam mieszkają. Byli przeszczęśliwi, że droga została do nich wybudowana. Wcześniej często mieli ogromne problemy z dotarciem do swoich domostw – mówi Krystyna Mikołajczuk- Bohowicz.

Na przyjęcie do świetlicy wiejskiej zaprosił wójt i radnych Mieczysław Czapski, jeden z rolników  mieszkających przy drodze.

 

- Po raz pierwszy dostaliśmy takie zaproszenie Mieszkańcy sami przygotowali przyjęcie w świetlicy i z ogromną widoczną na twarzach radością dziękowali. To było dla nas wszystkich bardzo miłe i dużo dla nas znaczyło – przyznaje wójt Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

Mieczysław Czapski za wybudowanie drogi dziękował wcześniej na sesji Rady Gminy. - Po wielu latach spełniło się moje marzenie. Do mojego gospodarstwa nareszcie mogę dojechać drogą – mówił na sesji.

Droga we wsi Karskie została uroczyście otwarta 12 sierpnia.

Udział w uroczystości wziął Poseł Na Sejm RP - Marek Sawicki, Wójt Gminy Krystyna Mikołajczuk- Bohowicz, przewodniczący Rady Gminy  Adam Czarnocki, radni pracownicy UG, mieszkańcy sołectwa Karskie i Liszki Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy udali się na przyjęcie, które w świetlicy zorganizowali mieszkańcy.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ,,Regionalne Drogi Podlaskie” z Siedlec. Prace trwały od 18 maja do 30 czerwca 2017r.  Przebudowany odcinek drogi gminnej łączy się z drogą kategorii powiatowej.

Harmonogram prac przewidywał wykonanie przepustu o dł. 6 m, podbudowy jezdni z kruszywa łamanego i nawierzchni z betonu asfaltowego na odcinku o dł. 400 mb, profilowanie poboczy.

Całkowita wartość zadania wyniosła 135 741,82 zł.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.