Logo Repki Gmina

News

Wójt Repek apeluje: - Nie zapominajcie o nas

11.08.2017

„Szanowny panie dyrektorze, prosimy o ujęcie planach inwestycyjnych i remontowych drogi krajowej nr 62 na odcinku przebiegającym przez teren gminy Repki” – takie pismo do dyrektora oddziału Mazowieckiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mariana Gołosia napisała wójt gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

Wójt nie ukrywa radości, z jaką mieszkańcy gminy Repki przyjęli remont drogi krajowej 62 na odcinku biegnącym przez wieś Skrzeszew „W imieniu mieszkańców Skrzeszewa jeszcze raz dziękuję za wykonane prace, poprawiające bezpieczeństwo na tym odcinku drogi krajowej nr 62” – pisze wójt.

Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz przypomina, że stan pozostałych odcinków drogi – od granicy gminy Repki i Sokołów Podlaski aż do granicy gminy na Bugu, jest wciąż bardzo zły.

- Szczególnie przejście przez wieś Repki i nie wyremontowany odcinek do wsi Skrzeszew. Droga ma koleiny o różnej głębokości, uzupełnione i łatane miejsca też mają nowe dziury. Na terenie Repek brakuje chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych, co w sytuacji dużego natężenia ruchu stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi – przekonuje w swoi piśmie wójt.

W piśmie czytamy: „ Szczególnie trudna sytuacja tworzy się zimą, kiedy zgarniamy śnieg na pobocza a ludzie chodzą brzegiem jezdni. Podobnie niebezpiecznie jest po opadach deszczu, woda  gromadzi się w koleinach i zalewa przylegające posesje”.

Wójt zwraca uwagę, że zły stan drogi 62 jest przyczyną wypadków i kolizji, które nasiliły się w ostatnim czasie. Jest ich więcej szczególnie na odcinku Repki – Skrzeszew. „Wybudowana w latach sześćdziesiątych droga krajowa była wielokrotnie naprawiana i łatana, bez wprowadzania rozwiązań separujących ruch pieszych. Jest najważniejszą drogą przebiegająca przez naszą gminę, niezwykle istotną nie tylko dla mieszkańców”.

Nadzieje na szanse przeprowadzenia remontu u naszej  wójt wzbudziły informację podane w połowie czerwca br. Rząd ogłosił, że  zwiększy limit wydatków na drogi krajowe aż do 2023 roku.

- „Z wypowiedzi ministra Adamczyka wynika, że pieniądze zostaną wpompowane w  drogi na wschodzie Polski, dlatego bardzo prosimy, by nasza droga krajowa nr 62, na przebiegu przez gminę Repki została w tych planach uwzględniona” – pisze wójt.

Krystyna Mikołajczuk – Bohowicz nie poprzestała na wysłaniu jednego pisma i z prośbą o poparcie starań zwróciła się do 13 parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego. Prośba trafiła do posłów: Arkadiusza Czartoryskiego, Grzegorza Woźniaka,  Teresy Wargockiej, Krzysztofa Tchórzewskiego,  Marka Zagórskiego, Anny Siarkowskiej, Marka Sawickiego, Krystyny Pawłowicz,  Czesława Mroczka, Daniela Milewskiego, Henryka Kowalczyka, Jolanty Hibner,  Arkadiusza Czartoryskiego a także do Senatora Waldemara  Kraski.

Do wszystkich tych parlamentarzystów trafiły pisma niniejszej treści: „  Wójt gminy Repki uprzejmie prosi pana posła o poparcie naszych starań dotyczących remontu drogi krajowej nr 62 w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział mazowiecki w Warszawie. W załączeniu przedkładamy pismo skierowane do pana dyrektora i liczymy na pomoc. Z góry serdecznie dziękujemy.”

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.