Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 601

Święto Kobiet w Repkach

14.03.2017

      

 „Kobieta jest kresem i królową wszelkiego stworzenia,
Jest jego ozdobą, doskonałością i sławą”

 /Marek Agrypa/

 

9 marca  sala konferencyjna Urzędu Gminy Repki wypełniła się po brzegi. Wszystko to za sprawą zorganizowanej  w tym dniu imprezy okolicznościowej z okazji Dnia Kobiet. Tradycyjnie organizatorami imprezy byli : Wójt Gminy Repki, Gminny Ośrodek Kultury w Repkach, Terenowy Zespół Doradców w Sokołowie Podl. i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach Ewa Czarkowska przywitała Panie, podziękowała im za przybycie  oraz przedstawiła program imprezy. Wójt Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz  złożyła Paniom życzenia. Życzyła im szczęścia , pogody ducha i optymizmu, spełnienia w każdej dziedzinie życia, niegasnącej wiary w siebie i własne możliwości oraz wsparcia i miłości najbliższych.

Następnie wystąpiła pełnomocnik Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Teresa Stasiuk, która przedstawiła działania profilaktyczne podejmowane w Gminie Repki, mające na celu ograniczenie rozmiarów używania substancji psychoaktywnych.

Kwiaty to najbardziej uniwersalny prezent. Można nimi obdarować z okazji imienin, urodzin, ślubu, walentynek, randki czy nawet bez okazji. Są jednak zasady tworzenia bukietów, które należy przestrzegać, aby wiązanka zachowała długi czas świeżość oraz spełniała oczekiwania obdarowującego. Zasady te zaprezentowała florystka Ewelina Kobus , właścicielka Kwiaciarni „ Inflora” w Siedlcach, układając z kwiatów ciętych dwie piękne i finezyjne kompozycje kwiatowe. Po pokazie florystycznym Panie przystąpiły do Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. W Olimpiadzie wzięły udział 43 osoby z terenu gminy Repki. Uczestniczki Olimpiady  rozwiązywały specjalnie przygotowany test zawierający 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. W wyniku oceny największą ilość punktów uzyskała Pani Monika Borysiuk-Tomczuk zam. Rudniki, II miejsce zdobyła Pani Beata Sawicka ze Smuniewa, trzecie Pani Marianna Kosmala z  Sawic-Wsi.

Nad sprawnym przebiegiem Olimpiady czuwała Pani Anna Matyszczak z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach oraz pani Izabela Jasińska-Rulska , specjalistka z Terenowego Zespołu Doradców w Sokołowie Podl. Zwieńczeniem  Olimpiady był moment  wręczenia nagród ufundowanych przez wójta Gminy Repki Krystynę Mikołajczuk-Bohowicz, które wręczała zastępca wójta Iwona Wasilewska,

Panie oczekując na wyniki olimpiady  wysłuchały wykładu Pani Anny Matyszczak na temat uprawy i pielęgnacji krzewów  ozdobnych w ogrodzie.

Imprezę uświetnił koncert  w wykonaniu duetu Alicji i Michała Ostromeckach.

Na koniec każda z Pań otrzymała kwiatek. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja kosmetyków i biżuterii Firmy Avon. Miła atmosfera , jaka panowała podczas imprezy, pozwoliła mieszkankom gminy  na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków.

 

 Ewa Czarkowska


Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.