Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 489

„Wolności oddać nie umiem”

15.11.2016

         Takie hasło było motywem przewodnim programu profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego – przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy w wykonaniu Gabriela Fleszara. Spotkanie miało miejsce 10.11.2016r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Repkach, a udział w nim wzięli uczniowie i nauczyciele szkół w terenu gminy Repki: z Repek, Skrzeszewa i Wyroząb, oraz: wicewójt Gminy Repki, Iwona Wasilewska, dyrektor GOK w Repkach, Ewa Czarkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Skrzeszewie, Halina Getler, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach – Podawcach, Teresa Tarkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Repkach, Urszula Sosna i „sprawczyni” imprezy – kierownik GOPS w Repkach, Teresa Stasiuk. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

            Podczas półtoragodzinnego programu muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat zagrożeń, przedstawił historie osób ze środowiska artystycznego uzależnionych od alkoholu, narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki i uzależnienia to droga donikąd. Opowieści te przeplatał utworami muzycznymi.

            Nasz gość wspominał też o kruchości i nieprzewidywalności naszego życia i potrzebie cieszenia się każdą chwilą, bo nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Swoim wystąpieniem zachęcał młodzież do asertywnej postawy i mówienia „nie” w sytuacjach nacisku kolegów. Przestrzegał przed niewłaściwymi wyborami. Koncert rozpoczął swoim największym przebojem – „Kroplą deszczu”, a zakończył piosenką Chłopców z Placu Broni „Kocham Wolność”.

            Po koncercie pani Urszula Sosna, w imieniu zgromadzonych społeczności trzech szkół podziękowała artyście za niezwykle cenną lekcję profilaktyczną wzbogaconą o doznania artystyczne i duchowe, a dyrektor GOK, Ewa Czarkowska i kierownik GOPS, Teresa Stasiuk wręczyły piękne kwiaty.

            Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bardzo żywo współpracuje ze szkołami z terenu Gminy Repki i chętnie odpowiada na prośby i tak 3 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach oraz wychowankowie repkowskiego przedszkola obejrzeli spektakl profilaktyczny o przygodach pajacyka Pinokio. Wszyscy w atmosferze dobrej zabawy uczyli się jak dobrze postępować. „Pinokio” to wspaniała opowieść o dojrzewaniu i zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami.

            Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują Pani Teresie Stasiuk, pełniącej funkcję pełnomocnika Wójta Gminy ds. Profilaktyki za zorganizowanie i sfinansowanie spotkań profilaktycznych.

Urszula Sosna

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.