Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1635

DZIEŃ KOBIET W GMINIE REPKI

18.03.2020

Dwa dni w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach świętowano „Dzień Kobiet”

 

6 marca 2020r. Panie uczestniczyły w spotkaniu okolicznościowym, którego organizatorami  byli : Wójt Gminy Repki, Gminny Ośrodek Kultury w Repkach, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Spotkanie rozpoczęto miłym akcentem. Wójt Gminy Apolonia Stasiuk złożyła, obecnym na spotkaniu Paniom, życzenia „Wszystkim Paniom życzę zdrowia, pomyślności, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia oraz samych dobrych i życzliwych ludzi wokół” - powiedziała wójt. Dopełnieniem tego akcentu było wręczenie Paniom kwiatów przez członka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pana Jarosława Kacprzyka.

Jako, że głównym sponsorem spotkania była GKRPA, zatem  nie mogło zabraknąć prezentacji działalności tejże komisji w 2019roku. Prezentacji dokonała pani Teresa Stasiuk – pełnomocnik wójta do spraw profilaktyki. Następnie Maria Sudnik – specjalistka do spraw Rozwoju Obszarów Wiejskich  zapoznała zebrane panie z tematem dotyczącym produktu tradycyjnego, regionalnego i lokalnego oraz jego wpływu na rozwój turystyki i agroturystyki na obszarach wiejskich.. Kulminacyjnym punktem spotkania była Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 47  kobiet z terenu gminy Repki. Uczestniczki Olimpiady rozwiązywały specjalnie przygotowany test zawierający  40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. W wyniku oceny największą ilość punktów uzyskały:

  1. Bogusława Czerkas – 30 pkt.
  2. Katarzyna Zawadzka – 28 pkt.
  3. Ewa Mróz – 27,5 pkt.

Laureatki otrzymały nagrody ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W trakcie oczekiwań na wyniki Olimpiady pani fizjoterapeutka Sylwia Benedykciuk omówiła różne  techniki relaksacyjne. Jedną z nich wykorzystała organizując krótki seans relaksacyjny.

8 marca,  w niedzielne popołudnie  odbył się koncert z okazji „Dnia kobiet”. W klimatycznej atmosferze Panie wysłuchały okolicznościowych życzeń. Kolejno złożyli je wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, radny Antoni Adamczuk „Chciałbym w imieniu wszystkich Panów złożyć życzenia Paniom. W tym wyjątkowym dniu, w którym obchodzony jest Dzień Kobiet pragnę życzyć wszystkim Paniom samych pięknych chwil, spełnienia najskrytszych marzeń, zadowolenia z życia  oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym, Życzę szczególnie, aby ten wyjątkowy nastrój trwał cały rok i przynosił szczęście, uśmiech na twarzy i poczucie dumy z bycia kobietą”. Pan Michał Protasiewicz odczytał wiersz napisany przez Henryka Rymuzę na okoliczność Święta Kobiet. Po części życzeniowej odbył się koncert dedykowany Paniom przybyłym na uroczystość.  Wystąpiły formacje taneczne  „Jockers” , „Dane Ma Sens”  i duet taneczny – Julia Czarnocka i Maja Jóźwiak. oraz  zespół„ Trochę Jazzu” w składzie trio wokalne : Monika Gawrońska, Anna Kostyra i Gabriela Smolik oraz akompaniujący  im Piotr Jankowski na fortepianie, Paweł Woźniak na gitarze basowej i Mateusz Zalewski na perkusji.

Zespól wykonał światowe i polskie przeboje oraz standardy jazzowe w oryginalnych własnych aranżacjach.

Uroczystość zakończono symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.