Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1564

Koncert noworoczny w Gminnym Ośrodku kultury w Repkach

21.01.2020

  Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Koncercie Noworocznym, który odbył się  19 stycznia 2020r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach. Koncert przebiegał pod hasłem  „Śpiewajcie i grajcie Mu”, co wskazywało na świąteczny charakter imprezy.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury przywitała gości oraz licznie zgromadzoną publiczność zdominowana przez rodziny osób  występujących.

W koncercie wystąpią osoby, które uczestniczą w zajęciach artystycznych kół zainteresowań Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach. Koncert,  jest swego rodzaju prezentacją dorobku artystycznego kół  : wokalnego, instrumentalnego, chóru, plastycznego i tanecznego. Jest także okazją do oceny stopnia opanowania sztuki artystycznej przez osoby uczestniczące w zajęciach  kół – powiedziała dyrektor Ośrodka Ewa Czarkowska otwierając imprezę.

Występy rozpoczęła grupa instrumentalna w składzie : Paulina Czapska, Klaudia Krasnodębska, Alicja Stańczuk, wykonując na gitarach kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd wykonanych na pianinie  przez Gabrysię Wasilewską, Piotra Mężyńskiego i Natalię Krasnodębską. Serce publiczności podbiły solowe występy : Milenki Krasnodębskej, Zuzi Wantusiak, Sandry Cholewki i Natalii Krasnodębskiej. Dojrzałym wykonaniem pastorałek popisały się Amelia Andrzejewska i Wiktoria Koprowska. Występom muzycznym i śpiewaczym towarzyszy prezentacje taneczne.  Z dużym aplauzem spotkały się prezentacje taneczne formacji „Jockers”, „Dance ma Sens”, solowy występ Mai Jóźwiak oraz duetów w składzie Ala Siemieniak i Julia Olszewka, Maja Jóźwiak i Julia Czarnocka, Oliwia Bartosiak i Svietłana Livitchi. Koncert zakończył chór kolędą „Pójdźmy  wszyscy do stajenki”, a akompaniowała mu grupa gitarzystów w składzie : Julian i Maja Grochoccy, Oliwia Borychowska, Wiktoria Koprowska, Oliwia Matysiak, Igor Zawadzki.                                                             

 Koncertowi towarzyszyła wystawa prac dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach koła plastycznego.

Dyrektor ośrodka gratulowała instruktorom sukcesów, dziękowała za owocna współpracę w realizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalnych. Życzyła sukcesów w działalności edukacyjnej, zadowolenia z pracy, twórczych pomysłów i sukcesów zawodowych.

Podczas koncertu wręczono nagrody laureatom konkursu pt. „Ozdoby Choinkowe”.

Nagrody otrzymali :

  • w  kategorii wiekowej – uczestnicy  do 6 roku życia  : Milena Krasnodębska
  • w kategorii wiekowej – uczestnicy w wieku 7-10 lat : Mateusz Banaszczuk, Alicja Stańczuk
  • w kategorii wiekowej – uczestnicy w wieku 11-15 lat : Magdalena Głogowska, Bartosz Kopówka, Natalia Krasnodębska

 

                                                                                         Ewa Czarkowska

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.