Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1553

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne w Gminie Repki

02.01.2020

„Łamiąc się opłatkiem jak chlebem, życzymy sobie szczęśliwego Nowego Roku i jeszcze szczęśliwszego i wiecznego życia, tam, gdzie Bóg jest całkowitym weselem i wiekuistą radością dla wszystkich, którzy kochają” pod takim przesłaniem przebiegało Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne, które odbyło się 30grudnia 2019r. w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach. W Spotkaniu uczestniczyli radni i sołtysi, dyrektorzy i pracownicy wszystkich jednostek samorządowych, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Repki, Wśród obecnych gościli : Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Bogdan Czarnocki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim Tomasz Wilk.  W uroczystym spotkaniu gościli księża sprawujący posługę duszpasterską w Gminie Repki : ksiądz Andrzej Dryżałowski, ksiądz kan. dr Sławomir Mazur, ksiądz dr Mariusz Bartosiak, ksiądz Jakub Buczyński, ksiądz Robert Nowaczewski.

Przybyłych gości przywitała wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk. W przemówieniu zaprezentowała działania i dokonania samorządu  w mijającym roku oraz przedstawiła plany na kolejny rok. Złożyła życzenia noworoczne „Wszystkim Państwu życzę, aby Nowy Rok napełnił Wasze serca wiarą w dobrą przyszłość. Życzę, aby w Waszych domach zawsze gościły miłość, zaufanie i szczęście. Niech optymizm i radość będzie z nam przez cały 2020r. Szczęść Boże”. Przewodniczący Rady Gminy podkreślał magiczne znaczenie Świąt Bożego Narodzenia „W te Święta  rodzi się Bóg-Człowiek, który CHCE SŁUCHAĆ ludzi, okazywać im swoje miłosierdzie i dawać nadzieje. Tak czy inaczej w wielu naszych rodzinach. Święta Bożego Narodzenia, są czasem, w którym  wielu z nas przemówi LUDZKIM głosem. To czas, w którym odzywają się do siebie najwięksi wrogowie, ale też skłóceni lub oddaleni od siebie od dłuższego czasu członkowie rodziny. I nie szkodzi, ze potem może wszystko wraca do tzw. normy. Dla tych kilku chwil szczerości i uwolnionego dobra ze strony drugiego człowieka warto przeżyć kolejny rok”. Mówił, że dobro „Małej ojczyzny” jest nadrzędnym celem działań samorządu, przed którym stoją nowe wyzwania, a sprostać im można tylko dzięki solidarności, współpracy i obywatelskiej odpowiedzialności. Na koniec życzył wszystkim mieszkańcom Gminy |Repki, aby wkroczyli w Nowy Rok z nadzieją, że wspólnie uda się zrobić wiele dobrych rzeczy. „Niech 2020 rok przyniesie nam wszystkim odrobine szczęścia , które sprawi, że wszystkie podjęte przez nas działania i zamierzenia zakończą się sukcesem. Niech wiara codziennie dodaje nam sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów”.  Życzenia noworoczne złożyli kolejno: Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk.                                                   

Po części życzeniowej zaproszeni goście wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Bożeny Kaczmarek i Łukasza Kraujutowicza, przy akompaniamencie Piotra Jankowskiego. Po koncercie ksiądz Andrzej Dryżałowski odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i pobłogosławił opłatki. Po  odśpiewaniu kolędy „Bóg się rodzi” wszyscy przełamali się opłatkiem życząc sobie szczęśliwego 2020 Roku.                       

                                                                        Ewa Czarkowska

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.