Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1528

JUBILEUSZ ZŁOTYCH GODÓW W REPKACH

04.12.2019

„Prawdziwa miłość  nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje” . Te piękne słowa pisarza i poety Antoine de Saint-Exupery można  odnieść do małżeństw, które przeżyły razem 50 lat.

Rocznica 50-lecia pożycia małżeńskiego to doniosła chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich.. W naszej społeczności obok ludzi młodych, czynnych zawodowo, chcemy dostrzegać również seniorów, a wśród nich , szczególnie tych, którzy swoją postawą życiową przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny.

30 listopada 2019r. w świetlicy wiejskiej w Repkach 9 par małżeńskich z Gminy Repki świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilatów, ich rodziny i zaproszonych gości powitała dyr. GOK Ewa Czarkowska – Szanowni Jubilaci minęło 50 od chwili, kiedy połączyli Państwo swój los , od kiedy z miłością i nadzieją powiedzieliście sobie nawzajem „tak” i włożyliście obrączki. Przyrzeczenie to składali Państwo z ufnością, że będziecie dzielić dobre i złe chwile, wspomagać się wzajemnie i cieszyć wspólną radością. Daliście z siebie wiele rodzinie i społeczeństwu,  wychowując swe dzieci na dobrych obywateli jak i pracując na rzecz całej społeczności. Dziś mamy zaszczyt podziękować Wam za to. Nasze władze samorządowe, by wyrazić uznanie całej społeczności, wystąpiły do prezydenta Rzeczypospolitej o odznaczenie Was medalami za długoletnie pożycie małżeńskie- powiedziała dyrektor otwierając uroczystość.

Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk  pogratulowała  Jubilatom wspólnie przeżytych 50 lat małżeństwa. Wraziła  wdzięczność i  uznanie  za  siłę w pokonywaniu przeciwności losu, za wspieranie się wzajemne w konsekwentnej realizacji małżeńskiej przysięgi, za odpowiedzialność i poświęcenie się dla dobra rodziny. Życzyła  Jubilatom „ Życzę wszystkim Państwu wielu lat w zdrowiu, zgodzie i miłości, abyście dalej szli przez życie, zawsze razem, zawsze wzajemnie się wspierając. Niechaj pomyślność, szczęście i radość  codziennie będą z Wami i poprowadzą do następnych pięknych jubileuszy. Idźcie przez dalsze życie z dobrocią w sercu, otoczeni miłością najbliższych, z tą samą wiarą  i miłością , które towarzyszyły  składanej przed laty przysiędze małżeńskiej”.                                                                      Przewodniczący Rady Gminy Repki Adam Czarnocki odczytał list gratulacyjny od Prezydenta skierowany do Jubilatów, następnie ks. Andrzej Dryżałowski odmówił modlitwę o pomyślność par małżeńskich świętujących jubileusz oraz pobłogosławił ich. Po błogosławieństwie nastąpiła chwila dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonali wójt Gminy 

Repki Apolonia Stasiuk i przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki. Przed wręczeniem medali Pani Monika Sulawiak  krótko prezentowała każdą parę małżeńską.

Za pomyślność i za wiele jeszcze lat wspólnego pożycia  małżeńskiego wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano Jubilatom „100-lat”.

Wspaniałą uroczystość „Złotych Godów” uświetnił występ Krystyny Giżowskiej, która wykonała swoje największe przeboje, a  utwory „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” wycisnęły łzę nie tylko Jubilatom.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny uhonorowano medalami  nadanymi przez Prezydenta RP małżonków :

 1. Marii i Stanisława Harkę
 2. Anny i Franciszka Horowiczów
 3. Elżbiety i Wiesława Jaszczuków
 4. Alicji i Wiesława Jurczaków
 5. Teresy i Kazimierza Kosieradzkich
 6. Mirosławy i Eugeniusza Kowalczyków
 7. Henryki i Stanisława Leoniaków
 8. Anny i Edmunda Niemczuków
 9. Henryki i Tadeusza Skorupków

 

                                                                          Ewa Czarkowska

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.