Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1522

Jubileusz GBP w Repkach Filii w Wyrozębach

26.11.2019

Jubileusz  GBP w Repkach Filii w Wyrozębach , to wyjątkowe spotkanie, które podsumowało 70 lat działalności Biblioteki Publicznej , było okazją do zaakcentowania jej roli  w środowisku lokalnym. W związku z tym w bibliotece przeprowadzono wiele działań, aby to wydarzenie nie przebiegło bez echa. Już na początku roku ogłoszono konkursy pt.: „Mistrz pięknego czytania”, „Biblioteka moja oazą” , „Laurka dla biblioteki” oraz akcję  „Podaruj mi książkę ze swoją dedykacją –Twoja Biblioteka””.

   Uroczystość podsumowująca ten piękny jubileusz odbyła się w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach. W uroczystości wzięły udział : pani Apolonia Stasiu- Wójt Gminy Repki, pani Hanna Lecyk - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, pani Ewa Czarkowska- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  i Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach, pani Bogumiła Kobuszewska- instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, pani Anna Mazur- bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach, pani Anna Czerkas- bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach Filii w Skrzeszewie, pani Teresa Tarkowska- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrozębach, grono pedagogiczne i pracownicy niepedagogiczni, uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyrozębach i dzieci z  Przedszkola w Wyrozębach.

   Serdeczne słowa  podziękowania zaproszonym gościom, współpracownikom, nauczycielom za owocne lata pracy i wsparcie w upowszechnianiu książki i czytelnictwa złożyła bibliotekarka- Dorota Siemieniak.

     Historię i rolę Biblioteki Publicznej w Wyrozębach. przedstawiły członkinie działającego przy bibliotece od kilku lat – AKTYWU BIBLIOTECZNEGO.

   Tego dnia odbyło się również „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy I. Dzieci w odświętnych strojach złożyły przyrzeczenie czytelnika, otrzymały wiele pamiątek i prezentów, co z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci.

   Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów klasy 8 i jednej uczennicy z klasy 6- Julii Czarnockiej w spektaklu pt.:”Romeo i Żulia”  na motywach tragedii Wiliama Szekspira pt.:”Romeo i Julia”. Grupę przygotowała pani Teresa Danuta Górska- polonistka. Zarówno odtwórczyni postaci Julii (Magdalena Sawicka) jak i Romea (Julia Czarnocka) dały popis wspaniałych zdolności aktorskich. Pozostali uczniowie również wypadli bardzo dobrze a przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami. Ostatnim punktem kończącym ten jubileuszowy rok był tort i poczęstunek dla zaproszonych gości, przygotowany w bibliotece.

   Z okazji jubileuszu można  do końca roku  obejrzeć ekspozycję najstarszych książek znajdujących się w bibliotece ( niektóre pochodzą z lat 1945-1949) a także zapoznać się z nowościami. Przyjmujemy również dary z dedykacją ofiarodawcy.

   Jubileusz Biblioteki Publicznej w Wyrozębach, to także święto dla mnie, w którym mogłam powspominać przypadające w tym roku 35 lat mojej  pracy w zawodzie bibliotekarza. Mam nadzieję,że moje starania zaowocują miłością do książek u kilku pokoleń  czytelników i nie pozostaną zapomniane.

                                                                                                                                             

                                                                                                                                           Dorota Siemieniak

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.