Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1501

Dzień Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Wyrozębach Podawcach

23.10.2019

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy ósmej przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, w którym nawiązali do humorystycznych sytuacji związanych z życiem naszej społeczności.

Tego dnia zgodnie z tradycją naszej szkoły również odbyła się uroczystość ślubowania dzieci z klasy I. To był bardzo ważny dzień dla pierwszaków, ich wychowawczyni, rodziców i całej społeczności szkolnej, tym bardziej, że program był nagrywany przez szkolną „telewizję”. Uroczystość poprowadzili Agata Konarska i Artur Orzech. Pod okiem kamery odbył się swoisty casting na pierwszaka. Uczniowie poddani zostali wnikliwej ocenie jury w składzie: przewodnicząca Dorota Zawadzka - superniania, Magda Gessler – znawczyni zdrowej kuchni, nadinspektor Helena Michalak – zastępca komendanta głównego policji oraz generał Jarosław Mika - dowódca generalny sił zbrojnych. Dzieci pokazały, że potrafią właściwie zachowywać się w szkole. Wykazały się też znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad zdrowego odżywiania. Pani Magda Gessler była zachwycona występem niezwykłej orkiestry, która zagrała utwór muzyczny na drewnianych i metalowych łyżkach oraz pokrywkach od garnków.

Generał nie mógł wyjść z podziwu, kiedy usłyszał piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” w wykonaniu małych artystów. Udowodnili nią oni, że kochają swoją Ojczyznę i dużo o niej wiedzą.

Po występie szanowna komisja uznała, że pierwszaki „są po prostu super” i zasługują na przyjęcie ich do grona uczniów publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach - Podawcach. Publiczność również się z tym zgodziła.

Następnie pani dyrektor, Teresa Tarkowska, dokonała aktu pasowania na ucznia i każdemu pierwszakowi przypięła pamiątkową odznakę.

     „Świeżo upieczeni” uczniowie złożyli swoje podpisy na specjalnym dokumencie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.
Po głównej uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
    Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz zadowolenia z przebywania w naszej szkole.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.