Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1495

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Skrzeszewie

17.10.2019

 

 

 

Nauczyciel …to jedna z najbardziej wyjątkowych

postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby                                                                       

każdego dnia ofiarować to,                                                                  

co w nim najlepszego cudzym dzieciom?                                                                                                          

   DEANNA BEISSER

 

           Dnia 11 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Skrzeszewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obchodzone 14 października święto polskiej oświaty przypomina wszystkim o wielkiej wartości jaką stanowi edukacja oraz zwraca uwagę na szczególne posłannictwo i rolę społeczną tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą – nauczycieli. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Anny Skwierczyńskiej, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, a w szczególności  zaproszonych nauczycieli emerytów, którzy niegdyś zasilali nauczycielską kadrę naszej szkoły i wspominając minione lata, krótko przybliżyła sylwetkę każdego z nich. Następnie przekazała głos uczniom.

         Przygotowany przez młodych artystów program artystyczny, pod kierunkiem pań: Joanny Kopówki, Moniki Małczuk i Barbary Mazurczak był piękną laurką i doskonałą okazją, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Uczniowie poprzez śpiewanie piosenek i recytację wierszy uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny wysiłek pracy nauczyciela, jego poświęcenie, oddanie i troskę o dobro wychowanków. Kolejno odśpiewali gromkie ,,sto lat”, złożyli życzenia i wręczyli gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły róże, co było swego rodzaju puentą podsumowującą ten wyjątkowy dzień.

Na koniec uroczystości ponownie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie społeczności szkolnej. Życzyła nauczycielom wielu sił i wytrwałości w procesie kształcenia młodego pokolenia.

         Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.  

Po części oficjalnej spotkanie w kuluarach przy „szkolnym obiedzie” i przepysznym pełnym słodkości stole, który przygotowały na ten dzień panie z Koła Gospodyń Wiejskich
w Gałkach.

 

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.