Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1483

SPOTAKANIE Z MIESZAKŃCAMI GMINY REPKI

09.10.2019

     W dniu  07 października 2019 r. o godz. 17:00  w świetlicy wiejskiej w Repkach odbyło się spotkanie licznie przybyłymi mieszkańcami Gminy Repki .

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście :

Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska

Waldemar Kraska – Wiceminister Zdrowia

Anna Kaszuba – Kierownik Siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Robert Kwiatkowski – Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.  Oddział Zakład Gazowniczy w Warszawie

Paweł Kosmalski – Zastępca Dyrektora ds. Technicznych, Oddział Zakład Gazowniczy, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Warszawie

Piotr Woźniak – Dyrektor Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego wody Polskie w Sokołowie Podlaskim

Apolonia Stasiuk – Wójt Gminy Repki

     Spotkanie otworzyła Pani Wójt Apolonia Stasiuk, która przywitała przybyłych gości oraz bardzo licznie zebranych mieszkańców Gminy Repki.  Na początku spotkania  Pani Wójt poprosiła o uroczyste otwarcie świeżo wyremontowanej świetlicy w Repkach.

       Zadanie pn. „Wymiana wraz z wykonaniem ocieplenia i izolacji podłogi
w świetlicy wiejskiej w Repkach” zostało zrealizowane na przełomie sierpnia i września br.  Wartość remontu wyniosła ok. 63 000,00 zł.  Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „BUDEMIX” Stanisław Demiańczuk. Zadanie częściowo jest współfinansowane
z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach  ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”.

Po uroczystym otwarciu, głos zabrał Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Wystąpienie ministra cieszyło się dużym zainteresowaniem i zawierało przedstawienie  projektów:

  • Dofinansowanie do budowy instalacji fotowoltaicznych w ramach programu „MÓJ PRĄD” lub „AGROENERGIA”.
  • Dofinansowanie do wapnowania gleb.
  • Dofinansowanie do odbioru foli rolniczej

Pan Minister podkreślił, że szereg programów przygotowanych jest z myślą o ochronie środowiska oraz wsparciu obszarów wiejskich.

 

Następnie głos zabrał Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska i omówił obecną sytuację w służbie zdrowia, w której nastąpiła znaczna poprawa w ostatnich latach. Zmniejszyła się ilość osób czekających do lekarzy oraz zostały podjęte działania polegające na znacznym dofinansowaniu służy zdrowia, czego przykładem w powiecie sokołowskim jest utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w sokołowskim SP ZOZ-ie a także Bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo Wiceminister Zdrowia zwrócił uwagę na kwestie opieki zdrowotnej w małych miejscowościach i zapewnił, że podjęte są działania zmierzające do otworzenia gabinetów rehabilitacyjnych w gminnych ośrodkach zdrowia lub małych przychodniach  tak , żeby mieszkańcy, w szczególności z obszarów wiejskich, mogli bezpłatnie korzystać z usług rehabilitantów.

Kolejną osobą, która obecna była na spotkaniu i zabrała głos była Pani  Anna Kaszuba – Kierownik Siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Pani Kierownik w skrócie omówiła programy realizowane przez Urząd Wojewódzki, a w szczególności Fundusz Dróg Samorządowych, który skierowany jest do typowo wiejskich gmin, i z którego Gmina Repki otrzymała w tym roku dofinansowanie na przebudowę dwóch odcinków dróg  o łącznej długości 7,204  km.

Następnym tematem omawianym na spotkaniu była gazyfikacja Gminy Repki. Rozwój budowy Gazociągu na terenie Gminy Repki został obszernie omówiony przez Panów Roberta Kwiatkowskiego i Pawła Kosmalskiego – przedstawicieli Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Warszawie.                              
W przedstawionej prezentacji pokazali, że część Gminy Repki została włączona do opracowania dokumentacji technicznej i projektowej, a pozostała część zostanie w niedługim czasie ponownie przeanalizowana. Przedstawiciele spółki podkreślili, że dołożą wszelkich starań, żeby zasięg gazyfikacji na terenie Gminy Repki w najbliższych latach był jak największy.

Po wystąpieniach zaproszonych gości głos zabrała Pani Wójt, która omówiła bieżące sprawy w gminie oraz poprosiła zebranych rolników o składanie wniosków do ARiMR w ramach pomocy suszowej związanej z  jej wystąpieniem w br.

Na koniec spotkania był czas na otwartą dyskusję oraz podziękowania Pani Wójt za przyjęcie zaproszenia skierowane do znamienitych gości oraz zgromadzonych mieszkańców.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.