Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1341

Konkurs literacki pt.: „Biblioteka moją oazą”

29.05.2019

    22 maja w Bibliotece Publicznej w Wyrozębach odbyło się podsumowanie ogłoszonego w marcu konkursu literackiego pt.: „Biblioteka moją oazą”, skierowanego do uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Wyrozębach. Po przeczytaniu i wytypowaniu najlepszych prac pod kontem tematu ogłoszonego w kryteriach oceny, wytypowano zwycięzców i przyznano  nagrody następującym uczniom:

za wypracowanie :

I miejsce  -  Monika Gałecka klasa VIII , 

II miejsce-  Milena Lipka  klasa VIII, 

III miejsce Katarzyna Jaszczołt  - klasa VIII i Wiktor Remiszewski klasa VIII

za wiersz:  Magdalena Sawicka – Klasa VII

     Zdobywczynie I miejsc przeczytały na głos swoje prace, które zawierały dużo aspektów pracy bibliotecznej, pokazały jak młodzież „widzi” bibliotekę ze swojej perspektywy. Wywołały  we mnie   wzruszenie i radość oraz potwierdziły celowość  moich wieloletnich starań w tej mozolnej pracy. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne notesy i długopisy do przelewania swoich myśli na papier oraz pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 22 maja podczas konkursu „Mistrz pięknego czytania”.

                                                                                                                                            Dorota Siemieniak

NAGRODZONA PRACA

Biblioteka moją oazą

   Biblioteka to miejsce, gdzie panująca cisza mnie uspokaja, a zapach starych czy nowych książek wprawia w stan hipnozy. Tutaj , czytając książki poszerzam swoje horyzonty – przenoszę się do odległych krajów, tropikalnych zakątków i historycznych miejsc. Poznaję zwyczaje i tradycje ludzi przeszłości lub innych  kultur, dowiaduję się o religiach świata, malarstwie, filmie, przyrodzie…

  To właśnie w bibliotece wzrasta moja wiedza, ponieważ uzyskuję nowe informacje na temat otaczającego mnie świata.Moje spotkania z literaturą pozwalają na niesamowite, jedyne w swoim rodzaju pobudzenie wyobraźni. W bibliotece mam możliwość przeżycia cudownych przygód, jak wyprawa do tajemniczych zamków, lot w kosmos czy bliskie spotkania z wampirami. Tutaj czuję, że żyję. Mój umysł funkcjonuje,  jakbym faktycznie przeniosła się w książkowy świat i pozwala na doświadczenie czegoś zupełnie nowego.

   W bibliotece dostarczam sobie wielu emocji, czasami naprawdę skrajnych. Wzruszam się, kiedy obserwuję rozkwitającą miłość zakochanych ludzi  ; niecierpliwię się , gdy akcja trzyma w napięciu, oburzam się, jeśli któryś z bohaterów postępuje niewłaściwie. Przeżywanie rozmaitych emocji pozwala mi na ich doświadczanie, poszerza moją gamę uczuć, więc dzięki temu staję się lepszym, głębiej odczuwającym człowiekiem.

   Mimo dostarczania sobie tak dużej dawki emocji, w bibliotece wyciszam się i choć na chwilę zapominam o przyziemnych sprawach, tym samym, poznaję rzeczywistość wykreowaną w książkach- staję się bardziej świadoma realnego świata i lepiej potrafię się w nim odnaleźć.

    Czytanie jest jak masaż dla mózgu - kształtuje mój charakter, poszerza zasób słownictwa, poprawia pamięć, redukuje stres i wprawia mnie w lepszy nastrój, a to wszystko dzieje się w bibliotece. Jak widać, to magiczne miejsce – moja oaza, moja przystań, moje schronienie, cichy azyl…

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.