Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 128

PASOWANIE NA CZYTELNIKA-2015

  W dniu 28.10. 2015r. o godz.900 Gminna Biblioteka Publiczna  w Repkach przyjęła do swojego grona najmłodszych czytelników, uczniów klas I z Zespołu Szkół w Repkach.

Na uroczystość pasowania przybyli, zaproszeni rodzice pierwszaków, zastępca wójta Gminy Repki pani Iwona Wasilewska , dyrektor GBP w Repkach Ewa Czarkowska oraz  dyrektor Zespołu Szkół w Repkach Urszula Sosna. 

Przybyłych na uroczystość pasowania powitała bibliotekarz Anna Mazur, która zwróciła się z  do rodziców, żeby zachęcali swoje dzieci do czytania, zwracali uwagę na poszanowanie książek i czytali codziennie wspólnie z dziećmi.

Pasowanie na Czytelnika GBP w Repkach to szczególny dzień w życiu pierwszaków to oni po raz pierwszy samodzielnie będą wybierać i wypożyczać książkę.

Dzieci, rodzice i zaproszeni goście wysłuchali recytacji wierszy o książkach w wykonaniu dzieci z kółka recytatorsko-teatralnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Repkach prowadzonego przez instruktora panią Alicję Danielską oraz wysłuchali dwóch piosenek w wykonaniu dziewcząt z zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez panią Barbarę Flazińską. W rolę Baja, który wprowadził wszystkich w krainę baśni i legend wcieliła się Julia Gontarz.

Pasowanie na czytelnika

Po słowach przysięgi „My Uczniowie kl. I, Tobie książko, przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Obowiązków Czytelnika, będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś usilnie!”

każdy uczeń, piękną księgą, został pasowany  na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach. Uroczystego pasowania dokonała zastępca wójta Gminy Iwona Wasilewska  wraz z dyrektor biblioteki Ewa Czarkowska.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy,  kolorowe, książeczki, oraz życzenia wspaniałych przygód w świecie książek. Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach życzyła dzieciom przyjemnych doznań w kontaktach z książką. Zachęcała  je do częstego obcowania z książką, bo książki pomogą  im rozumieć siebie i innych,  dostarczą rozrywki, emocji, wiedzy, która będzie procentować w ich dorosłym życiu.

 

Niespodzianką dla dzieci i rodziców  był piękny tort ufundowany przez dyrektor biblioteki  i sztuka .„Wilk i zając” w wykonaniu aktorów z Krakowa.

Na koniec można tylko przytoczyć cytat:
„Radość czytania,
To bakcyl, którym
Naprawdę warto się zarażać”

 

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.