Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1267

Uczymy ratować

05.04.2019

1 kwietnia w Szkole w Wyrozębach – Podawcach odbyły się zajęcia, których celem było nabycie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji programu profilaktyczno–wychowawczego szkoły we współpracy ze Stacją Ratownictwa Medycznego w Sokołowie Podlaskim. Warsztaty dla uczniów klas O- VIII poprowadzili ratownicy medyczni: Krzysztof Izdebski i Wiesław Piekart.
           Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Podczas tych dość nietypowych zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć jak  postępować w przypadku omdlenia, zadławienia, krwotoku z nosa, oparzenia, złamania i urazu stawów, urazach głowy i kręgosłupa. Uczestnicy warsztatów przypomnieli sobie jak ocenić stan zdrowia poszkodowanego, w jaki sposób wezwać pomoc, zastosować pozycję boczną bezpieczną oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Atrakcją dla uczniów był z pewnością aktywny udział w spotkaniu, podczas którego mogli nie tylko zadawać pytania, ale także kształcić praktyczne umiejętności bandażowania rany, unieruchamiania kończyny, przenoszenia na noszach itp.

Ratownicy wykazali się nie tylko ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale również umiejętnością nawiązywania kontaktu z dziećmi. Przekazywane przez nich treści były dostosowane do wieku uczniów, dzięki czemu żaden uczestnik tych lekcji nie mógł się nudzić. W efekcie wszyscy objęci szkoleniem wiedzą jak prawidłowo zachować się w obliczu wypadku oraz zrozumieli, że już od najmłodszych lat należy nieść pomoc poszkodowanym. Dzięki powyższym zajęciom uczyły się również odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.