Logo Repki Gmina Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1258

Wyrozęby witają wiosnę pod hasłem „Twoje zdrowie w twoich rękach”

29.03.2019

Dnia 26 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny przygotowany z myślą o kształtowaniu nawyków zdrowego stylu życia oraz umiejętności pielęgnowania naszego zdrowia. Zdrowie uważane jest za jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. To od naszych decyzji oraz wyborów zależy poziom naszej sprawności i jakości życia. Nie bez powodu ktoś kiedyś powiedział "Twoje zdrowie w Twoich rękach". Ponieważ nie jest ono darem danym nam na całe życie, o utrzymanie jego dobrego stanu musimy stale dbać.

W ramach działań profilaktyki zdrowotnej w szkole jest realizowany, we współpracy z Sanepidem,  program „Trzymaj formę”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Dlatego ten dzień był inny niż zwyczajny dzień szkolny, ponieważ nie odbyły się zwyczajne lekcje. Gośćmi specjalnymi były panie z Sanepidu, które z zainteresowaniem przyglądały się naszym działaniom. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania zdrowych, a zarazem pysznych kanapek, sałatek, szaszłyków oraz innych smakołyków. Każda klasa przygotowała „talerze zdrowia”, które zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej. Następnie klasa VII pod opieką p. Danuty Dobrowolskiej przedstawiła apel pt. „Razem tworzymy lepszy Internet”. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, przyswoili zasady kulturalnego zachowania w Internecie oraz korzyści płynące z korzystania z niego. Klasy młodsze wyrecytowały wiersze o tematyce zdrowotnej, a  klasa V zaprezentowała wszystkim zgromadzonym scenkę rodzajową o tematyce wiosennej. Dowcipne teksty i wspaniała gra aktorska wywołała uśmiech na niejednej twarzy. Oczywiście, skoro jest mowa o zdrowiu, to nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej. Przedstawiciele poszczególnych klas zademonstrowali różnorodne ćwiczenia, adekwatne do wieku uczniów.

W końcu nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego promującego ten dzień „ Zdrowie w twoich rękach”. Pracę uczniów zostały wyeksponowane na sali, gdzie każdy mógł podziwiać dzieła naszych artystów. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Ten wyjątkowy dzień uwieńczyła degustacja przysmaków przygotowanych przez poszczególne klasy. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.