Logo Repki Gmina

News

News zdjęcie id 1006

Dni Kultury w Repkach

13.06.2018

Piątego i szóstego czerwca 2018r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach oglądali prezentacje teatralne i wokalne uczniów wszystkich placówek oświatowych z gminy Repki. Prezentacje przebiegały w hali sportowej w Repkach wypełnionej po brzegi przez uczniów wszystkich klas szkoły w Repkach. W pierwszy dniu odbył się przegląd teatrzyków ekologicznych „EKO-TEATR”, w drugim Festiwal Piosenki Ekologicznej „EKO-PIOSENKA”. Dwa wydarzenia artystyczne odbyły się w ramach operacji pn. „Kształtowanie postaw proekologicznych w gminie Repki realizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Repkowskiej, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” PROW 2014-2020. Operacja ma na celu  podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w Gminie Repki w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Celem przeglądów było promowanie teatralnych i wokalnych form twórczości oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży problemem ekologii., a także kształtowanie wśród uczestników konkursów emocjonalnego stosunku do ochrony przyrody oraz twórczej postawy w oparciu o wspólną „zabawę w teatr i piosenkę”.

Zarówno inscenizacje, jak i piosenki zawierały treści ekologiczne, to był warunek uczestnictwa.

Spektakle oceniała komisja w składzie : Milena Jabłońska – przewodnicząca komisji, Lucyna Woźnica i Alicja Ostromecka. Jury najwyżej oceniło w grupie wiekowej  ucz. kl. I-III grupę teatralną „Zintegrowani” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach za spektakl „Eko – Kapturek”. W kategorii uczniów IV-VII pierwszą nagrodę zdobyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach za inscenizację „Głosy mieszkańców lasu”. W kategorii ucz. gimnazjów pierwsze miejsce przyznano gimnazjalistom z Repek za spektakl „Na ratunek ziemi”.

Komisja uznała, że w przekroju całego przeglądu teatralnego grupa  „Zintegrowani"  była najlepsza, pod względem warsztatu teatralnego i tej grupie przyznała  nagrodę Grand Prix.

W kategorii najlepszy aktor nagrody otrzymały Zuzanna Małczuk  ucz. Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach za kreację „Eko-Kapturka” oraz Jula Czarnocka ucz. Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach  za kreację „Drzewa”

W drugim dniu w hali sportowej rozbrzmiewały piosenki w wykonaniu solistów, duetów i zespołów. W tym dniu wykonawców oceniała komisja  w składzie : Michał Ostromecki – przewodniczący komisji, Milena Jabłońska, Alicja Ostromecka i Adam Bochaj. Publiczność, którą stanowili uczniowie szkoły w Repkach, żywo i spontaniczne reagowała na  wykonawców, co sprawiło, że atmosfera Festiwalu była wspaniała i dodawała skrzydeł młodym artystom. Komisja bardzo wysoko oceniła poziom Festiwalu. Werdykt jury był bardzo szeroko uzasadniany przez przewodniczącego komisji Michała Ostromeckiego. Oto on

W kategorii soliści: w grupie wiekowej I-III  pierwsze miejsce ex equo zdobyli Magdalena Głogowska i Stanisław Sawicki –  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie, drugie miejsce przyznano Julii Pankiewicz ze szkoły w Repkach, trzecie Darii Grodzkiej z Repek, wyróżniono występ Patrycji Bielińskiej również uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach. W kategorii uczniowie kl. IV-VII pierwsze miejsce komisja, jednogłośnie, przyznała Wiktorii Koprowskie,j ucz.  Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach, za  wykonanie piosenki pt. „Jesteśmy dziećmi ziemi”. Występ Wiktorii komisja uznała za najlepszy na Festiwalu.. Drugie miejsce zdobyła Martyna Lipka również uczennica szkoły w Repkach. Trzecie miejsce przyznano Natalii Pietranik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie.

W kategorii zespoły pierwsze miejsce zajęły „Nutki” z Repek, drugie „Wesołe Nutki z Wyroząb-Podawc, trzecie „Czwartaki” z Repek.

W kategorii duety nie przyznano pierwszego miejsca, drugie miejsce zdobył duet Julia Skorupka i Wiktoria Koprowska trzecie miejsce ex equo Martyna Soczyńska i Anna Strus  oraz Oliwia Kamińska i Martyna Wicenciak. Wszystkie dziewczynki są uczennicami Publicznej Szkoły Podstawowej w Repkach.

                                                                                  Ewa Czarkowska

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.