Logo Repki Gmina

Oświata

Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych, przedszkoli i oddziału przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Repki na rok szkolny 2019/2020.

Zarządzenie

Załączniki


Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych, przedszkoli i oddziału przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Repki na rok szkolny 2017/2018

Uchwała Nr XXIV 169 2017.pdf
Uchwała Nr XXIV 170 2017.pdfUczniowie z Wyroząb na wycieczce w Białowieży

Dnia 19  października 2016 roku odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Białowieży dla klas IV – VI. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie w całej okazałości widzieliśmy między innymi: żubry, żubronie, jelenie, dziki, sarny, łosie a nawet rzadko spotykane wilki i rysia. Zakupiliśmy wspaniałe pamiątki i ruszyliśmy  na spacer „Szlakiem Dębów Królewskich”, który dzięki pani przewodnik był jednocześnie „żywą lekcją” historii i przyrody. Potężne drzewa zachwyciły wszystkich swą wielkością. Kilkoro dzieci, trzymając się za ręce, nie mogło objąć tych olbrzymów, które mogłyby opowiedzieć niejedną ciekawą historię.                     

Kolejnym punktem naszego programu było Muzeum Przyrodniczo – Leśne, gdzie obejrzeliśmy ekspozycje przedstawiające leśne zwierzęta występujące w  Puszczy Białowieskiej. Dowiedzieliśmy się wiele o ich zwyczajach i usłyszeliśmy ciekawe anegdoty z życia parku. Zobaczyliśmy ciekawy i pouczający film o tym, jak zwierzęta zachowują się w poszczególnych porach roku. Wdrapaliśmy się na szczyt wieży widokowej, by podziwiać krajobraz Białowieży z lotu ptaka.   

Po aktywnym wypoczynku nadszedł czas na wspólny odpoczynek przy ognisku, przy którym uczniowie i opiekunowie mogli upiec pyszne kiełbaski. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wrażeń i radości ze wspólnie spędzonego czasu.Dzień Edukacji Narodowej 2016 w Skrzeszewie
13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Montaż słowno – muzyczny z tej okazji przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie oraz członkowie Scholi „Cuncti Simus Concanentes”. Najpierw wszyscy zapoznali się krótko z historią Komisji Edukacji Narodowej. Następnie pięknie wyrecytowano wiersze i zaśpiewano piosenki, które mówiły o tym jak to w szkole bywa. Było to zarówno podziękowaniem za pracę jak i przeproszeniem za wszystkie wpadki i psikusy. Na zakończenie Nauczycielom i wszystkim tym, którzy świętowali Dzień Edukacji Narodowej uczniowie zaśpiewali Sto lat, a róże oraz czekoladki i życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Apel przygotowano pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej-Radziszewskiej oraz p. Agnieszki Osipiak.

GALERIA ZDJĘĆ

Regulamin wypożyczania darmowych podręczników
ZARZĄDZENIE Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Repkach w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych:
Regulamin wypożyczania darmowych podręczników.docMISTRZ ORTOGRAFII

Dnia 28 kwietnia w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich odbył się
I Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Wzięło w nim udział 10 szkół
z Sokołowa i powiatu – razem 20 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Pióro kl. VI i Monika Gałecka kl. V.

            Mistrzem Ortografii została Monika Gałecka z Publicznej Szkoły Podstawowej
w Wyrozębach-Podawcach
. Gratulujemy.VIII Szkolne Igrzyska Dzieci

W piątek, dn. 22 kwietnia 2016 r, dwunastoosobowa grupa uczniów
klas I – III pod opieką pań: Małgorzaty Czarnockiej i Marioli Czarnockiej wzięła udział w drugim etapie tegorocznych Szkolnych Igrzysk Dzieci. Zawody odbyły się na pływalni w Sokołowie Podlaskim. Startowaliśmy w 7 konkurencjach zespołowych. W pływaniu na czas Natalka Bujalska i Kamila Chwedorczuk były najlepsze. Po podliczeniu wyników zajęliśmy 5 miejsce. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym i wielką wolą walki. Gratulujemy.


„Jak długo w sercach naszych …”

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole  odbyła się uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy VI i V, którzy starali się jak najlepiej sprostać niełatwemu zadaniu. Hasło przewodnie uroczystości brzmiało: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny oraz przedstawili inscenizacje obrazującą uchwalenie Konstytucje. W swoim wystąpieniu aktorzy przybliżyli znaczenie wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne  z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy również takie pieśni jak: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”' „Jak długo w sercach naszych”, „Rota”. 
 Z dużym zainteresowaniem publiczność wsłuchiwała się w grę na akordeonie Piotra Chormańskiego, który wykonał utwór „Witaj maj, 3 maj”. Salę gimnastyczną zapełnili odświętnie ubrani uczniowie, którzy dodatkowo przypięli patriotyczne kotyliony. Myślę, że taka lekcja historii na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.


Wiosenny koncert zespołu Limbos
22 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbył sie koncert zespołu Limbos, którego tematyka związana była z wiosną, ciepłem, wiatami i radością. Uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentu koncertu Antonio Vivaldiego,  "Prząsniczek" Stanisława Moniuszki, ,"Róża i bez" Jerzego Dudusia Matuszkiewicza - utworu z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową". Elementy rytmicznych ruchów dłońmi wykorzystano w brazylijskim utworze Pico pico. Na zakończenie można było także usłyszeć (i zaśpiewać) - Zielone ufoludki, Pszczółka Maja oraz utwór "Wiosna" z repertuaru zespołu Skaldowie.


Uczniowie kl. III gimnazjum z Z. S. w Skrzeszewie z wizytą w szkołach ponadgimnazjalnych
Dnia 22 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy trzeciej gimnazjum w Skrzeszewie wybrali się na dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych. Odwiedzili m.in. ZSCKR w Sokołowie Podlaskim - odbyli spacer po szkole,  wysłuchali uczniów opowiadających o profilach, spotkali się z  Panią dyrektor, oglądali zawody sportowe. Kolejnym etapem zwiedzania było I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej. Tam, oprócz zwiedzania szkoły i poznania jej oferty edukacyjnej , wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Prowokacja oraz chóru szkolnego, obejrzeli scenkę w wykonaniu grupy teatralnej "Prowokacja".  26 i 27 kwietnia to dni zwiedzania Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie oraz Liceum w Drohiczynie. Wszystkie te wizyty maja pomóc w wybraniu szkoły, w której będą przygotowywać się do dorosłego życia.


Pomagamy! - akcja charytatywna w Zespole Szkół w Skrzeszewie
Wzorem poprzedniego roku, Samorząd Uczniowski Gimnazjum, w II połowie marca przeprowadził wśród uczniów Zespołu Szkół akcję zbiorki kosmetyków praz środków czystości. Zebrane rzeczy zostały przekazane do Domu Dziecka w Kisielanach. Akcję koordynowali - Bartek Zawadzki  i Ola Sobieszczuk.SZKOŁA W WYROZĘBACH WSPOMINA OJCA ŚWIĘTEGO

       21 października w Szkole Podstawowej w Wyrozębach, to dzień wspomnień o naszym Rodaku, Ojcu Świętym,  Janie Pawle II.

         Z tej okazji klasa V przygotowała uroczysty apel. Była to godzina zadumy, dla niektórych wspomnień. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i śpiewu „ Barki’’. Występ starszych koleżanek i kolegów bardzo zainteresował przedszkolaków, którzy z zaciekawieniem słuchali wierszy i wspomagali artystów w śpiewie pieśni Maryjnych. – Byliście super!WYCIECZKA DO WARSZAWY
           

6 października 2015 r. dzieci z klas II, III, IV Zespołu Szkół w Repkach odwiedziły Warszawę.          

Z zainteresowaniem i podziwem zwiedzały Zamek Królewski czerpiąc bogatą wiedzę od Pani przewodnik.

Ciekawość budziło Stare Miasto, którego urok uczniowie dostrzegli podczas spaceru.

Wycieczkowicze złożyli hołd poległym żołnierzom przy Grobie Nieznanego Żołnierza i obserwowali zmianę warty.

Wielką atrakcją była przejażdżka kolejką, podczas której dzieci poszerzały swoją wiedzę o stolicy słuchając opowieści przewodnika.

Wspaniałą pamiątką z wycieczki będzie wspólne zdjęcie na Placu Zamkowym


Galeria zdjęć


 

Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klasy I
          

13 października w Zespole Szkół w Repkach odbyła się podwójna uroczystość: obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy I. Przybyli zaproszeni goście: Pani Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, Dzielnicowy Wojciech Wrzesień, Pani Anna Mazur –bibliotekarz, Pani Dyrektor Urszula Sosna, grono pedagogiczne, rodzice oraz wychowankowie i uczniowie Zespołu Szkół w Repkach.
Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań i życzeń dla nauczycieli w przeddzień ich święta. Piękny montaż słowno – muzyczny z tej okazji przygotowały samorządy ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod bacznym okiem Pani Marii Pietrzak, Pani Barbary Flazińskiej i Pani Sylwii Przybyszewskiej. Następnie najstarsi uczniowie gimnazjum wprowadzili najmłodszych swoich kolegów i koleżanki  z klasy I szkoły podstawowej.
     Pięknie ubrani, w biretach na głowach przedstawili  przygotowywaną od wielu dni część artystyczną, zabrzmiały słowa starej, znanej wszystkim piosenki ,,Dostał Jacek elementarz”. Złożyli uroczyście ślubowanie przyrzekając być dobrym uczniem i Polakiem, a w końcu zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Urszulę Sosnę. Rodzice z wielkim wzruszeniem obserwowali całą uroczystość ,towarzyszyli swoim pociechom w tak doniosłej dla nich chwili. Uroczystość odbyła się przy pięknej dekoracji, za którą dziękujemy pani Annie Bogusz. A potem były upominki, tort i miłe chwile z rodzicami podczas poczęstunku. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci dzieciom i ich rodzicom.
 

Jolanta Kowalczyk

Galeria zdjęć
Wycieczka do Podlaskiego Ogrodu Ziołowego w Korycinach

      

 

        Dnia 24 września 2015r. uczniowie kl. I Publicznego Gimnazjum w Repkach wraz z opiekunem p. Marzeną Wierzbicką udali się na wycieczkę do Podlaskiego Ogrodu Ziołowego w Korycinach. Zwiedziliśmy nowoczesną olejarnię oraz wspaniałe gospodarstwo ekologiczne. Wraz z przewodnikiem przemierzyliśmy ścieżkę zielarską z największą kolekcją roślin użytkowych w Europie. Poznaliśmy lecznicze właściwości ziół. Uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych tworząc kompozycje zapachowe z ziół. Obserwowaliśmy pod mikroskopem ciekawe preparaty stałe. Uwiecznieniem pobytu było ognisko i pieczenie kiełbasek. Na koniec zakupiliśmy produkty oferowane przez właścicieli „Zielonego Zakątka”. 

 Dopisała nam pogoda, było ciepło i słonecznie. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenie. Zachęcamy do odwiedzenia magicznej krainy pachnącej ziołami.

 Wycieczka była zrealizowana w ramach projektu „Moja przyszłość”.

Marzena Wierzbicka
 


Spotkanie z ornitologiem

     

 

        Dnia 28 września 2015r. w Zespole Szkół w Repkach odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian” w Siedlcach p. Maciejem Cmochem. Podczas zajęć zaprezentowane zostały wizerunki i głosy wielu gatunków ptaków, np.: pliszki żółtej, bociana białego, derkacza, czajki, błotnika łąkowego, pustułki, żurawia, rycyka. Dowiedzieliśmy się o wędrówkach ptaków, miejscach ich żerowania i zakładania gniazd. Wiele uwagi poświęcono także pięknym krajobrazom  Podlasia. Bardzo ciekawe spotkanie zakończyło się konkursem, podczas którego nagrodzono uczniów pięknymi albumami i planszami pt. „Pola tętniące życiem”. Była to interesująca i pouczająca lekcja przyrody.

Marzena Wierzbicka


Duet Julia i Olga z Repek śpiewał w Jabłonnie Lackiej

       W piątkowe popołudnie 18.09.2018r., duet Julia i Olga wraz z opiekunką p. Barbarą Flazińską na zaproszenie Siostry Dyrektorki Domu Pomocy Społecznej w Jabłonnie Lackiej podzielił się swoimi umiejętnościami wokalnymi z jego mieszkańcami. 

        Najwięcej wzruszeń wzbudziły piosenki z repertuaru Wioletty Willas, Krzysztofa Klenczona i Natalii Kukulskiej. To niecodzienne spotkanie wzbudziło refleksję nad przemijaniem ludzkiego życia.
Po występie dziewczyny zostały obdarowane gromkimi brawami, upominkami, wpisały się do Kroniki Gości i otrzymały zaproszenie na następny koncert.

Barbara Flazińska


Wizyta J.E. Biskupa Tadeusza Pikusa w Zespółe Szkół w Repkach

We wtorek 15 września 2015 r. Zespół Szkół w Repkach odwiedził gość szczególny –Ekscelencja ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, pracowników i uczniów naszej szkoły, co podkreślały ich galowe stroje. 

Uroczyste spotkanie otworzyła Dyrektor Szkoły, Urszula Sosna, serdecznie witając przybyłych gości: księdza Biskupa Tadeusza Pikusa, Wójt Gminy Repki Panią Krystynę Mikołajczuk – Bohowicz, Proboszcza parafii Repki Szkopy ks. Andrzeja Dryżałowskiego, Dyrektor GBP w Repkach, Panią Ewę Czarkowską i Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Iwonę Floryszczyk. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie i wręczyli ks. Biskupowi kwiaty oraz portret wykonany przez uczennicę klasy I gimnazjum – Dominikę Fiedorczuk. 

Wszyscy zebrani obejrzeli inscenizację przygotowaną przez katechetę – Panią Teresę Jaszczuk, w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, której motywem przewodnim był krzyż. Po pouczającym przedstawieniu głos zabrał ks. Biskup przeprowadzając niezwykłą katechezę ze zgromadzonymi na sali dziećmi. Uczniowie żywo zainteresowani przekazem, chętnie brali czynny udział. Na koniec spotkania z uczniami została odmówiona wspólna modlitwa oraz udzielone błogosławieństwo wszystkim zebranym. Nastepnie ks. Biskup udał się na spotkanie z wychowankami przedszkola. 

Wizytę Jego Ekscelencji Tadeusza Pikusa zakończyło kameralne spotkanie z pracownikami szkoły.

 


Wakacje już się skończyły...

 

 

       Wakacje już się skończyły, a uświadomił nam to pierwszy dzwonek, który zainaugurował rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Oficjalną część rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektor szkoły, Pani Urszula Sosna przywitała zebranych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Bardzo serdecznie podziękowała za współpracę Pani  Bożenie Adamczuk, która pełniła funkcję wicedyrektora, wręczając jej symboliczny kaganek oświaty. Przedstawiła nową panią wicedyrektor w osobie Pani Mirosławy Strzały. Następnie w poczet naszej szkoły zostali włączeni uczniowie klas pierwszych, których wszyscy zebrani powitali gromkimi brawami.

 Po zapoznaniu ze sprawami organizacyjnymi przyszedł czas na przedstawienie wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole.  Sukcesów w nowym roku szkolnym życzyła również uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom Wójt Gminy Repki, Pani Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

       Po akademii uczniowie rozeszli się do klas. Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi koledzy z klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Zróbmy wszystko, aby dobrze czuli się w tej szkole!

 

Wójt gminy zaprasza

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

URZĄD GMINY 

 W REPKACH

ul. Parkowa 7

08-307 Repki

tel.: 25 787 50 23
tel.: 25 506 57 00
fax: 25 506 57 40

e - mail:gminarepki@list.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.